Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

Подвиг визволителів житиме вічно

Київ. 9 травня активісти СПУ, ветерани, діти війни, представники СМС та жителі міста пройшли колоною по Хрещатику. Лунали пісні воєнних років, кияни дарували ветеранам квіти, а дітлахи із захопленням спостерігали за маршем, отримували рожеві кульки із символікою СПУ. Марш об'єднав низку поколінь, які захистили нашу країну від фашистів, відбудовували її в повоєнний період, продовжують розвивати сьогодні.


Архів

За свої права!

12.09.2007 – 12.09.2007

08.08.2007 – 12.09.2007

02.07.2007 – 08.08.2007

18.05.2007 – 02.07.2007

26.03.2007 – 18.05.2007

12.02.2007 – 26.03.2007

09.01.2007 – 12.02.2007

23.11.2006 – 09.01.2007

16.10.2006 – 23.11.2006

04.09.2006 – 16.10.2006

19.11.2003 – 04.09.2006


Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

Занепад українського житлового фонду: просте пояснення причин


Незважаючи на постійні обіцянки влади вирішити проблеми житла, комунальних тарифів, збереження і розвитку житлового фонду, ці питання для більшості на...

Смертельное вознаграждение, или Почему в Украине замалчивают производственный травматизм


Украинцы все чаще стали умирать на рабочем месте. Еще более печальная ситуация - по количеству травматизма на производстве. В среднем по Украине гибне...

За свої права!

Версія для друку


Архів: 12.02.2007 – 26.03.2007

Деякі питання відстрочки від армії  (15.10.2009)

І. КИСЕЛЬОВ (інтернет-звернення):
 
Мені 22 роки, я працюю після закінчення університету. Моя законна дружина народила дитину. Чи маю я право на відстрочку від армії? Якщо так, то на скільки років?
 
ВІДПОВІДЬ ЮРИСТА:

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року   2232-XII, яким регулюються відносини між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, містить вичерпний перелік підстав для надання відстрочки.

Так, серед сімейних обставин, які можуть бути підставою для отримання відстрочки від призову на військову службу, зокрема, є наявність у призовника дитини віком до трьох років або старшої трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду; наявність двох і більше дітей; наявність дитини-інваліда1.

Отже, наявність дитини віком до трьох років дає призовнику право на відстрочку від армії. Разом з тим, відстрочка від призову за сімейними обставинами може також надаватися призовникам, які мають:

- непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

- неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

- одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття;

- дружину-інваліда;

- вагітну дружину.

1Пункти 4, 5, 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року   2232-XII.


М. ГЛУШКО (м. Одеса):
 
Мене було відраховано з університету через академічну неуспішність, але поновлено через три дні у той же ВНЗ. Чи є якась можливість одержати відстрочку від армії (на час навчання)?
 
ВІДПОВІДЬ ЮРИСТА:

Відповідно до ч. 10 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість, втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

Отже, навіть за умови вашого поновлення у тому ж навчальному закладі, право на відстрочку від призову для здобуття освіти вами втрачене.

Рубрику веде юрист юридичного департаменту газети "Товариш" Галина Литвинова

Запитання до юриста можна надсилати "Товариш", "Запитай у юриста", а/с 266, м. Київ-21, 01021; електронною поштою: jurporada@ukr.net
 
У листах чітко формулюйте 1-2 запитання, вказуйте повну адресу, прізвище, ім'я та по батькові (за потреби ми не будемо їх друкувати). Юридична допомога на шпальтах газети є виключно дорадчою.



Архив за 12.02.2007 – 26.03.2007

12.11.2009

Помилування в Україні

05.11.2009

Відпустка для догляду за дитиною

03.11.2009

Не пробачайте незаслужених образ...

29.10.2009

Допомога при народженні. Як порахувати дітей?

22.10.2009

Щодо додаткової відпустки чорнобильцям

15.10.2009

Деякі питання відстрочки від армії

06.10.2009

Пільги інвалідам ВВВ

29.09.2009

Особливості отримання державних актів на право власності на землю

29.09.2009

Тисяча і одне вибачення Луценка. Керчанин Гагік ЗУРАБЯН після трьох років через суд змусив відомство Луценка вибачитися за наклеп на свою адресу

22.09.2009

Чи зараховується час навчання до стажу?


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти





Музейный гоп-стоп. Кабинеты чиновников с завидной регулярностью стали поглощать ценные предметы искусства

Правоохранительные органы отмечают рост количества краж из музеев. Раньше преступники предпочитали похищать художественные и исторические ценности из ...




Город разбитых надежд. Покидая дома после взрыва на ЧАЭС, люди не предполагали, что это навсегда

Родившись в апреле 86-го года, об аварии на ЧАЭС была наслышана с самого детства. Но одно дело слышать и видеть информацию по телевизору, а другое - п...




Це було в листопаді 2000 року

За 20-річну історію в житті газети Соціалістичної партії України  Товариш" були і злети, і невдачі, і навіть спроби її закриття. Про один такий випадо...

Пошук Контакти На початок сторінки